נחנך בית מיטל

בהשקעה של כ-12 מיליון שקלים מרכז יום טיפולי סיעודי ונופשון לאנשים עם מוגבלות שכלית בנחלת יהודה * בית מיטל מצטרף לשורה ארוכה של שירותים ומוסדות למען אוכלוסייה זו, ביניהם: ביה"ס בלקינד, המע"ש, מעון ורד והמועדון והנופשונית של אקי"ם בקרית ראשון.

במימון עיריית ראשל"צ, הביטוח הלאומי וקרן שלם, נחנך בשבוע האחרון בשכונת נחלת יהודה "בית מיטל"- מרכז יום טיפולי סיעודי ונופשון לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית בגילאי 21 ומעלה. המרכז המשתרע על שטח של כשני דונם בנוי כולל חדרי טיפול מגוונים כמו חדר הדמייה שבאמצעות מקרן מיוחד ומערכת תאורה מתקדמת, מאפשר לדמות מצבים שונים, כמו נגינה על ידי נגיעה בצבע, הדמיית בעלי חיים ועוד. כמו כן קיים חדר הרפייה המאפשר להפעיל את כל החושים.

החניכים בבית מיטל מטופלים בשש קבוצות, כאשר בנוסף לצוות המדריכים ולאם הבית ישנו צוות מקצועי ופרא רפואי אשר כולל מרפאה בעיסוק, פיזיותרפיסטים, קלינאי תקשורת, אחות, פסיכולוג, מטפל במוסיקה, מפעיל חדר סנוזלן, מורה לחינוך גופני, רכזת העשרה ותקשורת, מטפלת בבעלי חיים, פינת חי וחדר ג'ימבורי. עלות המבנה כולל הצטיידות נאמדת בכ-12 מיליון שקלים.

איכות חייו של האדם כוללת את הרגשת השליטה שיש לו בחייו ובסביבתו, היכולת לבחור נכון מתוך אפשרויות הניצבות בפנינו ולקיים קשרים חברתיים כחלק מקידום ושילוב. עיריית ראשון לציון מאמינה באושרו של האדם, מימושו העצמי וחיזוק עוצמותיו בתהליך של פיתוח מיומנויות ורכישת כלים. ניכרת חשיבות רבה להכרה בצרכים הפיזיים, הרגשיים והחברתיים של חברי המסגרת ולהקשבה אליהם, הקשבה המתבססת על כבוד, זכות והערכה לאנשים שאתנו. התכנית אשר באמצעותה פועל הצוות בבית מיטל היא תכנית "שפת הלב", אשר דרכה מזהים רגשות ודרכים להביע צרכים ובקשות דרך שפה מכבדת ושווה בחוויות של סיפור, אומנות, משחק וצליל. מטרתה העיקרית של התוכנית היא העצמה אישית וחיזוק זהותו העצמית של הפרט תוך זיקה לקבוצת השווים והקהילה.

בית מיטל החדש מצטרף לשורה ארוכה של שירותים ומוסדות למען אוכלוסייה זו אשר שודרגו בשנים האחרונות בעיר, ביניהם: ביה"ס בלקינד, המע"ש, מעון ורד והמועדון והנופשונית של אקי"ם בקרית ראשון. כמו כן העירייה מתכננת הקמת מרכז רב תכליתי אשר יכלול גם בריכה טיפולית וייתן מענה לכלל האוכלוסיות עם הצרכים המיוחדים. בצד הטיפול הפרטני וההשקעות הגדולות לשיפור התנאים הפיזיים, העירייה רואה ערך רב בהעמקת החינוך והמודעות לקבלת השונה והאחר ולפיכך מקיימת פעילות ענפה בנושא זה בכל ימות השנה ובעיקר בשבוע הנכה הבינלאומי, אותו מתעתדת העירייה לציין בחודש דצמבר הקרוב. במסגרת חודש הנכה ייערכו פעילויות הסברה וחינוך בהן תיקח חלק כלל מערכת החינוך בעיר ואשר יכללו פעולות שונות אשר יעסקו בקבלת השונה והאחר. מפגשים בין בני נוער לאוכלוסייה עם צרכים מיוחדים ואירוע הרקדה עם להקת 'גלגלי ראשון', העלאת הצגה בנושא האוטיזם, פעילות ספורט משותפת לנכים ולבני נוער ממערכת החינוך ועוד.

לכתבה המלאה לחץ כאן


פרוייקטים נוספים 

  כל הזכויות שמורות למעונות גל בע"מ  ©