העלאת מופע תאטרון על הבימות

קבוצת תיאטרון של בית ההוסטל אלמוג (M.G.O) פעלה להעלאת מופע המשלב מוזיקה תנועה ומשחק. בעבר העלתה הקבוצה מופע תיאטרון ("פסיפס") אשר רץ ברחבי הארץ בבתי ספר ומתנ"סים.

המופע החדש: "תנך בגובה העיניים"

מופע הבכורה עלה במסגרת שבוע העלאת מודעות שאורגן על ידי מח' שיקום של עיריית אשדוד. המופע היה מקצועי ומרגש, וקצר מחמאות רבות.

ההשקעה בפרויקט נבעה מן האמונה בתרומתו הרבה לבעלי מוגבלות שכלית בכלל ולמשתתפים בפרט:

ברמה האישית פיתוח כישורים, מודעות אישית, ותרומה אדירה לביטחון והסיפוק העצמי מעצם העמידה על במה, מול קהל, וקצירת מחיאות כפיים וביקורות חמות,

ברמה הכללית פרויקט המקרב את הדיירים אל הקהילה, ואת הקהילה אליהם. מאפשר לגבש בקרב האוכלוסייה הקרובה והרחבה את ההבנה וההכרה בכך שבצד המוגבלות יש באנשים יקרים אלה יכולות כישורים וכישרונות הראויים להערכה כאומנים לכל דבר.

*כמו כן אנו שילבנו צעירים בעלי פיגור המתגוררים בקהילה בקבוצת התיאטרון , דבר שהקנה לפרויקט ערך מוסף של מתן הזדמנות לאוכלוסייה אשר אינה נגישה באופן טבעי לפרויקט מן הסוג הזה.

אין ספק כי יש בכך הזדמנות מיוחדת הן לקידומם ושילובם האמיתי בקהילה, והן לקידומנו כחברה המביטה על החריג "בגובה העיניים", ורואה בו כשווה בין שווים, ובעל זכות להגשמה עצמית ולכבוד ככל האדם, וכל זאת תוך תפישתם כאומנים נותנים תחת תפישתם כחלשים ומקבלים!

יחודו של המופע :

בעיקר בכך שחבריה לא נבחרים ע"פ עמידה במבחני כשרון ובמה, אלא ע"פ עצם הרצון לשחק, הכמיהה להיות שותף בחוויה אומנותית, והיכולת ללכת עם החלום , להתמיד בעבודה קשה, ולהגשים אותו. חשוב לציין שהם ורק הם הופיעו על הבמה לאורך המופע (ללא צוות), ושולבו גם בין עובדי הבמה מאחורי הקלעים.


פרוייקטים נוספים 

  כל הזכויות שמורות למעונות גל בע"מ  ©