פעילות בנוסח מאסטר שף מלונות פתאל

במסגרת תחרות מאסטר שף ארצי של "מלונות פתאל", ברשות השף שלום קדוש, הומלצנו על ידי אגף הרווחה בעירייה ונבחרנו על ידי השף שלום קדוש לקחת חלק באירועי הגמר אשר התקיימו באשדוד, ולארח את נבחרת השפים המדהימה במטבח בית אלמוג הוסטל (M.G.O).

היה זה יום מופלא אפוף התרגשות אשר אחזה בכל המשתתפים. מטבח ההוסטל היה כמרקחה, שפים ודיירים עבדו זה לצד זה, יד ביד, שוקדים על הכנת ארוחת מלכים עבור כל דיירי ההוסטל ובני הנוער מהמיתר החרדי. בעבודת המטבח שולבו עשייה מקצועית עם מגע אנושי, השפים והדיירים חתכו קילפו מעכו ותיבלו תוך שהם מנהלים שיחות חולין, מלטפים כתף, מסבירים בחיוך, וההתרגשות הייתה ניכרת . היה בכך שילוב מנצח אשר אפשר הן לדיירי ההוסטל להרגיש טבחים מקצועיים בסביבה מקבלת ומחבקת, והן לצוות פתאל לחוש מגע בלתי אמצעי עם אוכלוסייה אשר אינה נמצאת על סדר יומם בדרך כלל.

בערב הגמר אשר התקיים במלון החדש "לאונרדו פלאזה" הוקרן סרטון אשר צולם ביום הפעילות בהוסטל. לכל הדעות סרטון מרגש אשר שיקף את ההזדמנות המיוחדת אשר ניתנה הן לשילובם של הדיירים בקהילה, והן לקידומנו כחברה המביטה על החריג "בגובה העיניים", ורואה בו כראוי לשוויון, ובעל זכות לכבוד ככל האדם. מצורף גם הסרטון והייתה זו תחילתה של ידידות מופלאה....מאז, באופן שכלל אינו ברור מאליו, גיבשנו תכנית שיתוף פעולה עם מלון לאונרדו באשדוד שהינו חלק מרשת פתאל, כך בפסח האחרון - דיירי ההוסטל, אשר מסיבות שונות לא הייתה להם משפחה להתארח בה בערב החג, זכו לארוחת ליל סדר חגיגית טעימה מענגת ומכבדת במלון לאונרדו, כמחווה של רצון טוב ותרומה לקהילה.

תודתנו על התרוממות הרוח ההנאה ותחושת החיבוק והחום לה זכו הדיירים, על הערב המרגש, ועל היכולת לחשוב מהלב!


פרוייקטים נוספים 

  כל הזכויות שמורות למעונות גל בע"מ  ©